Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stážista v Rusku, časť 1. Prvé a neopakovateľné dojmy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

 

Dúfam, že budete písať pravidelne. Tie zážitky stoja za to.
 

opet jeden z propagandy

Moji znami robiaci pre firmu Kronospan robia v Rusku 7 rokov , deti chodia do skoly a rodiacia sa nemienia v kratkej dobe vratit. Maju tam vsetko a este viac ako na slovensku. Sorosovci trpia paranojou. Cuduju sa nasim debcom preco tam neobchoduju, v kazdom obchode okrem cinskeho,americkeho nemeckeho tovaru a samozrejme kvalitneho ruskeho tovaru chyba im len slovensky tovar. No ten nemaju problem doviest, ked pridu domo. Velmi sa cuduju Sorosovskej propagande
 

Staci mi jedna veta

kvalitneho ruskeho tovaru a viem co si zac... :D
 

 

Je to rusofil a divim sa ze nenapisal ze bloger je agentom CIA ktory sa snazi ociernit Rusko.
Kvalitny rusky tovar je ten dovezeny zo zahranicia.
 

Aj som sa čudoval Vasiľovi Bilakovi

že neostal v Rusku v zemi kde včera je již zítra.
Z rozhovorov vzniká nemilosrdný obraz dnešného Ruska ako traumatizovanej krajiny, v ktorej sa veľká časť obyvateľstva cíti byť vylúčená a pripravená o zmysel. Javí sa ako spoločensky nezmieriteľne rozdelená, ekonomicky rozvrátená a demograficky kolabujúca krajina. Krajina traumatizovaná svojou vlastnou históriou, štát, ktorý opustil svojich vlastných ľudí - ak sa o nich vôbec niekedy staral.
“Ja som človek, ktorý pije. Prečo pijem? Nepáči sa mi môj život. Chcem pomocou alkoholu urobiť nejaký neuveriteľný premet a nejako sa premiestniť niekam inam. A tam bude všetko pekné a bude tam dobre.”
 

 

Zasa narážky na Slovensko...
 

 

pán Július... vy ste tam boli? lebo píšete o známych...
veď- ten článok nehanobí rusko a spol. kompletne, len popisuje ich zvyky, ktoré sú pre mnohých zahraničných značne neštandtartné... áno: je veľa tých, ktorí si pochvaľujú, ale nehovoria o veciach, ktoré im vadia, len si pochvaľujú. a - je veľa tých, ktorí skritizujú a nechceli by tam stráviť viac ani minútu. a teraz sa v tom vyznajte..
 

 

Ktore su to tie kvalitne ruske tovary? Krasnodarsky caj a mozno vodka (neviem posudit). Kto ma moznost a ovlada nejaky zapadny jazyk z Putinovho raja usiel - Rusov je vela v Prahe, vo Viedni je vela rusov v 11.Bz.
 

Hotový raj na zemi.

Len mi je divné, že posledné desaťročie emigrovalo z Ruska na západ ročne priemerne štvrť milióna rusov. Asi si nemajú ten kvalitný ruský tovar za čo kupovať.
 

Super

Tak sup sup sa odstahovat do Ruska. Pomozes nie len sebe, ale aj obom krajinam. Svojim odchodom zvysis priemernu inteligenciu u nas aj v Rusku.
 

Na jednom "kvalitnom ruskom

tovare" jazdím. Volá sa Lada Niva a v servise som každý druhý týždeň. A jazdím na ňom ja, nie moji známi.
 
Hodnoť

Skvelé

Dobre napísané, píšte ešte
 

 

Žiadna iná krajina nepovažovala svojich vlastných občanov za smrteľných nepriateľov tak veľmi ako Sovietsky zväz. Treba na to pamätať, keď budeme opäť tvrdiť, že všetci sú rovnakí. Nie sú.

Európsku úniu si nikto prehnane neidealizuje. Existuje mnoho vecí, ktoré treba zlepšiť, niektoré akútne, Rusko však v žiadnom prípade nie je odpoveďou pre sklamaných.
Žiadna iná krajina, ktorá sa považuje za súčasť toho civilizovaného, nášho sveta, totiž nie je tak systematicky drancovaná. Žiadna iná neudržuje svojich občanov v takej biede pri takých ohromných zdrojoch.
Žiadna krajina sa počas svojej histórie tak často, tak vytrvalo a v takom obrovskom meradle nesnažila svojich vlastných občanov zničiť, uväzniť, zabiť, umlčať.
Žiadna iná krajina nevnímala tak dlho svojich vlastných občanov ako smrteľných nepriateľov
 

Určite

sú v každom štáte rozdiely a návštevníci majú rôzne zážitky. Ja som bol v lete 2016 v Petrohrade a žiadnu biedu som nevidel. Pekné čisté a rušné mesto takmer bez plagátov, ktorých však bolo minimum. Turisti z celého sveta stáli pred múzeami v zástupoch :-)
Ani u nás nie je všetko perfektné, stačila by reportáž z osady, alebo niečo o troch miliónoch exekúcií. Staré príslovie vraví niečo o zametení si pred vlastným prahom.
Ale ináč sú informácie z článku zaujímavé a poučné. Niekedy by mohli byť aj v pozitívnom
duchu :-)
 

Petrohrad vďaka cárom a výstavbe po 900

dňovov obkľučení. Genofond sa tam vdaka mixu zapadu popravil. No PETROHRAD nie je cele Rusko aj Jantarovu komnatu mali aj ermitráž .Rusko je svet 2 svetov biedy teroru a bohatstva bojarstva.Bodáky a vodka.

Možno nevieš ale Rusi zatajili 17 milionov padlých v 2 vojne nie 25 milionov ale 42.Mohlo by sa toto stať v USA? Neexistuje .A dalšie desiatky milionov postihnutých.

Obyčajný človek tam nemá žiadnu cenu.
 

Určite

Rusi niečo taja, ale zatajiť 17 mil. mŕtvych je podľa mňa hlúposť. Každým rokom stúpa počet mŕtvych v Sovietskom zväze a tipujem že za pár rokov ich bude asi 100 miliónov :-)
Stalin bol odporný diktátor, dokonca ani nebol Rus. Na druhej strane po 2. sv. vojne sa zo Sovietskeho zväzu stala svetová vojenská veľmoc. Treba si uvedomiť, že najviac na Stalina doplatili Rusi.
Kritický pohľad treba mať, ale nenávisť nie je meradlom objektívnosti, zrejme Ti Rusi ublížili. Celkom by ma zaujímalo, či si vôbec bol v Rusku v poslednej dobe.
 

Netrep je to oficialne ne nenávisť

bol som tam na brigade za boľševika ľudia kamarátí dobrí /nesmu slopať/no v smečke sa mnohí chovajú ako dravci a prečo sa nechávaju manipulovať a zneužívať cárom Puťko nepochopím .Darmo by nás Fico huckal opľuli by sme ho na Zemana hádzali vajcia.

Igor Čubajs pri odtajnení správy o 42 miliónoch mŕtvych položil otázku: Viete si predstaviť, že by sa v USA 70 rokov po vojne zistilo, že Američania v nej stratili o 15 miliónov viac ľudí, ako dovtedy uvádzali? Viete si predstaviť ako by na takú správu zareagovala americká spoločnosť? V Rusku sa nestalo vôbec nič. 15 miliónov mŕtvych hore – dole nehrá v uvažovaní Rusov – oligarchov ani masy mužikov - rolu.

Možno ešte väčšou tragédiou bolo viac ako 46 miliónov ľudí, ktorí utrpeli počas vojny zranenia. Generál Stepan Kašurko, niekdajší osobný asistent maršala Ivana Koneva, spomína na to, ako mu dal Konev v roku 1970 – 25 rokov po vojne! - do rúk prísne tajný dokument, v ktorom boli nasledovné čísla: Domov sa vrátili 3 milióny 147 tisíc jednorukých. 1 milión 10 tisíc bezrukých. 3 milióny 255 tisíc jednonohých. 1 milión 121 tisíc beznohých. 419 tisíc s čiastočne odtrhnutými nohami alebo rukami.
S deformujúcimi poraneniami tváre 501 tisíc. S rozbitými lebkami 775 tisíc. Jednookých 155 tisíc. Bezrukých a beznohých – nazývali ich „samovary“ - 86 tisíc. A strašný zoznam v tajnom dokumente pokračoval...


Potomkovia desiatok miliónov padlých a zmrzačených znovu ochotne pochodujú, rovnako, ako v septembri 1939 pochodovali po boku Hitlera dobytými mestami Poľska. Ochotne veria, že kedysi pred 70 rokmi zvíťazili.
Keď ale porovnáte životy porazených Nemcov, Rakúšanov či Japoncov s „víťaznými“ Rusmi, len ťažko sa vyhnete otázke „Kde je to víťazstvo, čo oslavujú?“.


ak chceš rozsiahlejší zdroj napíš pošlem
 

Pozri,

históriu nezmeníš, je aká je. Straty vo vojne Sovietsky zväz nahradil za 15 až 20 rokov. Neviem, prečo Ťa rozčuľujú straty a následky len v ZSSR, lebo napr.
po I. aj II. sv. vojne boli tie následky zranených v Európe určite väčšie, resp. porovnateľné ale stále sú to len odhady, pretože presné štatistiky neexistujú.
To čo uvádzaš je síce smutné, ale to je tak všetko, je to jedna strana mince, bola vojna. My sme dokonca za svojich občanov Nemecku platili, tiež je to smutné, ale nemôžeme niesť zodpovednosť za činy predkov a vyčítať si to, že aký sme teraz, lebo niečo sa stalo v minulosti. Končím 3/3
 

Nechápeš.Každý národ ma svoju paradigmu

Existuju dve
1., KRV za Pôdu /rusi/
druhá
2., PôDU za KRV /napr česi nikdy nebojovali za vlasť/
robiť poriadne nebudu len zbrojiť anektovať a zotročovať.

čítaj tu aj iné príspevky nechcem to opakovať.

to nie je len historia ale ich DNA ktorú vodcovia ešte vyšuju.

Neviem ti to vysvetliť a tak zopakujem:
Mohli ste byť ako Kanada alebo Nórsko, ale ste ako Nigéria? Ha - konšpirácia! Môže za to každý iný, len nie vy. Neprekáža vám, že svoje nádeje vkladáte do zhoršenia situácie Západu, nie do zlepšenia vašej situácie.
 

ŽeJVS nebol Rus nie je výhovorka

to su argumenti rusofilov ked nemaju argumenty .Pripomenie ti.
Brežnev nebol Rus,CHruščov nebol Rus ,Berija nebol Rus,Felix Edmundovič Dzeržinskij tiež nebol a Trump je Nemec.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 14 885
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 6 610
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 3 027
 4. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 316
 5. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 100
 6. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 543
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 378
 8. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 376
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 1 217
 10. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 140

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 2. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 3. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 4. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 5. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 6. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...
 7. Július Kovács: Poslanec Hlasu Ferenčák a primátor Kežmarku. Nakopaný do zadku ministrom obrany.
 8. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 9. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 10. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov


Už ste čítali?